Oude Veiling Groot Succes

IMG_7962Na een maandenlange voorbereiding was het dan eindelijk zaterdag 20 juni. Cultuurstek Den Hoorn organiseerde tijdens de Midden Delflanddag een cultureel evenement waarbij de ontmoeting tussen oud en nieuw én oud en jong centraal stond.

IMG_20150621_083426Het evenement werd om 12.00 uur geopend door mevrouw Annemiek de Goede, o.a. wethouder kern Den Hoorn van Midden Delfland.

Veilingmeester Maarten Keijzer wist daarna velen naar de veilingklok te lokken voor de verkoop van unieke veilingkistjes gevuld met groente. IMG_20150621_083833Voor het goede doel, lunchroom Bijzonder in De Lier, verkocht hij bloemkolen, gedopt en wel.

Aan de hand van de canon van de “Delftsche Groenteveiling” werd de geschiedenis van De Oude Veiling in beeld gebracht. Niet alleen met mooie foto’s, maar ook in een “echte” bioscoop. De huidige bewoners van het veilingterrein kennen nu de oorsprong van hun straatnaam! De Historische Vereniging Oud Schipluiden, W.M.S uit Maasland en Druivenkwekerij Sonnehoeck tipten elk weer een ander aspect van de geschiedenis aan.Wat te denken van de tentoongestelde oude tuindersmaterialen en de oude vrachtwagens? Mooie herinneringen werden gedeeld; prachtige ontmoetingen tussen jong en oud. SoupShack met Ballen heeft de leergierige bezoeker helemaal bijgepraat met betrekking tot wecken en inmaken. Ook de kinderen hebben zich prima vermaakt met het maken van ‘treintjes” en “beestjes” en liepen met een mooi geschminkte snoet rond. Het jeugdorkest “De Hoornse Nootjes” wist de harten te stelen.IMG_7958Wat was het genieten op het terras van Voldaan; een heerlijke kop koffie met een stuk taart van de fruittaartenwedstrijd of zo maar een glaasje fris gevolgd door een heerlijke bbq.

Omdat het evenement stond voor verbinden waren ook de kinderen van Den Hoorn betrokken bij het evenement. Fraaie kleurplaten en “reusachtig” gegroeide tomatenplanten werden op het veld ingeleverd en de winnaars gingen er met een prachtige prijs vandoor, namelijk met de hele klas een bezoek aan Schenkeveld Tomaten om te zien hoe tomatenplanten op een natuurlijke manier gekweekt worden.IMG_20150621_003319

De muzikale omlijsting, in handen van De Maxima’s, stond als een huis.
Evenals het optreden van de Buurtband Various Family.
IMG_20150621_160352 IMG_7959IMG_7940IMG_20150621_152608

De organisatie kijkt terug op een geweldige dag.

Kijk ook op https://www.flickr.com/photos/mariobentvelsen/sets/72157654796107346
En op onze fotosite: Cultuurstek

En een heel mooi fotoverslag van Midden Delfland Dag op de site van Henk Groenendaal: fotoverslagmiddendelflanddag